hava haqqindaBakı
Bu gün +28 ° C
  • USD - 1.7000
  • RUBL - 0.0233
  • EURO - 2.0195
  • NEFT - 45.24
  • clouds-weather

531 QHT rəhbərindən BMT Baş katibinə müraciət: "Paşinyan və Tonoyan sərt şəkildə cəzalandırılsın" - SİYAHI

531 QHT rəhbərindən BMT Baş katibinə müraciət: "Paşinyan və Tonoyan sərt şəkildə cəzalandırılsın" - SİYAHI

Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 531 qeyri-hökumət təşkilatı terror dövləti olan Ermənistanın durdurulması və cəzalandırılması ilə bağlı BMT-nin Təhlükəsizlik Şurasına və Baş katibi Antoniyo Quttereşə müraciət edib.

Cebhe.info xəbər verir ki, müraciətdə oktyabrın 17-də Ermənistan növbəti dəfə Azərbaycanın ikinci ən böyük şəhəri olan Gəncəyə, mülki əhalinin sıx yaşadığı məhəlləyə SCUD/Elbrus ballistic raketlə hücum etdiyi qeyd edilib: “Nəticədə 13 nəfər ölüb, 40-dan çox yaralanıb. Ölən və yaralananlar arasında azyaşlı uşaqlar və qadınlar və yaşlılar da var.

Son iki həftədə artıq üçüncü dəfədir ki, Gəncə şəhəri Ermənistan tərəfindən şiddətli raket hücumuna məruz qalır və indiyə kimi bu hücumlar nəticəsində 27 nəfər mülki şəxs ölüb, 100-dən çox yaralanıb.

Ermənistan hərbi və siyasi rəhbərliyinin münaqişə zonasından çox uzaqda yerləşən və heç bir hərbi zərurət olmadan 500 minlik Gəncə şəhərini bombalaması, qəsdən və məqsədyönlü şəkildə böyük dağıdıcı gücə malik SCUD kimi raketlərdən istifadə edərək günahsız dinc əhalini hədəfə alaraq öldürməsi tarixə 21-ci əsrdə insanlıq əleyhinə törədilimiş ən qanlı müharibə cinayəti kimi daxil olacaq.

Azərbaycan ictimaiyyətini üzən və dərindən narahat edən təkcə Ermənistanın bütün dünyanın gözü önündə törətdiyi bu vəhşilik, barbarlıq və terror aktı deyil, bizi ciddi şəkildə hiddətləndirən və narahat edən dünyada təcavüzkarı durdurmağa və cəzalandırmağa borclu olan, məhz bunun üçün dünya birliyi tərəfindən yaradılan BMT-nin Təhlükəsizlik Şurasının Gəncədə yaşanan insanlıq dramına, törədilən soyqırımı və müharibə cinayətlərinə səssiz qalmasıdır.

Hamıya aydındır ki, Gəncənin dinc əhalisinin kütləvi şəkildə və qəsdən öldürülməsi əmrini şəxsən Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan və müdafiə naziri David Tonoyan tərəfindən verilib və bu əmr dərhal icra olunub. BMT-nin nizamnaməsinə, beynəlxalq hüquqa və beynəlxalq humanitar hüquqa görə ən azından bu əmri verən Paşinyan və Tonoyan, əmri icra edən digər hərbiçilər hərbi cani elan olunmalı və onların dərhal tutularaq müvafiq qaydada cəzalandırılması üçün BMT Təhlükəsizlik Şurasının prosedurları işə düşməlidir.

BMT Təhlükəsizlik Şurasının Ermənistanın törətdiyi cinayətə bu dəfə də səssiz qalsa, bu təcavüzkar və uşaq qatili olan olan Ermənistanın tam müdafiəsi və onun törətdiyi beynəlxalq cinayətlərə haqq qazandırmaq və bu cinayətlərə şərik olmaq anlamına gələcəkdir. Tarix isə bunu heç kimə bağışlamayacaq.

Ona görə də biz, bu müraciətə imza atan Azərbaycan QHT-ləri BMT Təhlükəsizlik Şurasından tələb edirik ki, təcili toplanaraq ilk növbədə Ermənistanın insanlıq əleyhinə tərətdiyi cinayəti qəti şəkildə pisləsin, sahib olduğu mandatından istifadə edərək Gəncəni bombalamaq əmri verən və çoxlu sayda mülki əhalini öldürən təcavüzkar Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanın və müdafiə naziri David Tonoyanın sərt şəkildə cəzalandırılması üçün müvafiq addımlar atsın”.

1. Fikrət Yusifov – Ekonomiks Beynəlxalq İqtisadi Araşdırmalar İctimai Birliyi

2. Ruslan Atakishiyev - İqtisadi Resursların Öyrənilməsi İctimai Birliyi

3. Cavid Əliyev - “Gənclərin Sosial-İqtisadi və Mədəni İnkişafına Dəstək” İctimai Birliyi

4. Hafiz Əzəmmədov - Azərbaycan Gənc Marketoloq-Reklamçılar İctimai Birliyi

5. Solmaz Əliyeva - Gənc Mühasiblər İctimai Birliyi

6. Emin Əliyev - Ekoloji Təmiz Məhsul İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyası

7. Vüqar Bayramov - İqtisadi və Sosial İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyi

8. İlqar Hüseynli - Sosial Strateji Tədqiqatlar və Analitik Araşdırmalar İctimai Birliyi

9. Mehriban Zeynalova - "Təmiz Dünya" Qadınlara Yardım İctimai Birliyi

10. Rüstəm Məmmədov - “Xəzər-Gələcək Naminə Tərəfdaşlıq Beynəlxalq Hərəkatı” İctimai Birliyi

11. Südabə Məmmədova - "Təmas" Regional İnkişaf İctimai Birliyi

12. Şəmsəddin Əliyev - "Polisə Dəstək" İctimai Birliyi

13. Murad Hüseynli – "Təkan" Tələbə Gənclərin İctimai Birliyi

14. Kəmalə Muradlı – Müasir Azərbaycan Qadını İctimai Birliyi

15. İlham Əliyev - "Hüquqi və Demokratik İslahatlar Mərkəzi" İctimai Birliyi

16. Şəhriyar Məcidov - Avropaya İnteqrasiya Mərkəzi İctimai Birliyi

17. Paşa Nəbiyev - “Antinarkotizm“ Beynəlxalq Elmi-Analitik Mərkəz İctimai Birliyi

18. Tural Hüseynov - İşgəncələrə Qarşı Azərbaycan Komitəsi İctimai Birliyi

19. Məhəmməd İbrahimov - Siyəzən Sabahı İctimai Birliyi

20. Mehriban Abdullayeva - "Demokratik Cəmiyyət və Qadın Hüquqlarının Müdafiəsi" İctimai Birliyi

21. Qalib Nəbiyev - “Sosial İqtisadi İnkişafa Dəstək” İctimai Birliyi

22. Elçin Quliyev - Sağlam HəyatınTəbliği İctimai Birliyi

23. Məlahət Abbasova - Sahibsiz Uşaqlara Kömək İctimai Birliyi

24. Raci Səfərov - "Tərəqqi" Gəncliyin İnkişafı İctimai Birliyi

25. Məhluqə Rəhimova - "Əlil Qadınlar Cəmiyyəti" İctimai Birliyi

26. İlqar Qasımov - "Hüquqi Yardım" İctimai Birliyi

27. Zenfira Mustafayeva - Qadın Təşəbbüsü və Sosial Problemlərin Həllinə Yardım İctimai Birliyi

28. Mahirə Əmirhüseynova - XXI Əsrin Qadınları İctimai Birliyi

29. İradə Nəsirova - "Mərhəmət" Kimsəsizlərə Yardım İctimai Birliyi

30. Nabil Seyidov - Ümidli Gələcək Sosial Təşəbbüslər İctimai Birliyi

31. Gülayə Səfərova - "Ailə Dünyası" Ailələrə Hüquqi Yardım İctimai Birliyi

32. Tural Cəfərov - Azərbaycan Respublikası Uşaq və Tələbə Gənclər Dünyası İctimai Birliyi

33. Namiq Sərdarlı - “Könüllülük FəaliyyətininTəbliği” Gənclər İctimai Birliyi

34. Mütəllim Rəhimov - Demokratiyanın İnkişafı Problemləri Mərkəzi İctimai Birliyi

35. Gülçöhrə Məmmədova - Azərbaycan Respublikasında Memarlıq, İnşaat Elminə və Tədrisin İnkişafına Yardım Xeyriyyə Fondu

36. Teymur Vəliyev - "Sosial və İqtisadi İslahatlara Dəstək" İctimai Birliyi

37. Cavidan Ağazadə - "Dostluq" Gənclərin Əlaqələndirmə Mərkəzi İctimai Birliyi

38. İradə Əliyeva - Peşəyönümlü Təhsilin İnkişafına Yardım İctimai Birliyi

39. Nərminə Qəribova - “Davamlı Turizmin İnkişafına Dəstək” İctimai Birliyi

40. Sаhib Abduləli - “Pоtеnsiаl” Sumqаyıt Mütəхəssislər Birliyi

41. Pərvanə Talıbova - Azad Müəllimlər İctimai Birliyi

42. Gülsarə Həsənova - "Təhsilə Dəstək Mərkəzi" İctimai Birliyi

43. Azadə Məmmədova - Bacarıqlı Əllər Dünyası İctimai Birliyi

44. Adil Məhərrəmov - Azərbaycan Uşaq Fondu

45. Əlövsət Allahverdiyev - “Uğur” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyi

46. Azər Cavadov - "Bakı Gənclər Klubu" İctimai Birliyi

47. Ülkər Abdullayeva - "Qadın Liderliyi Uğrunda" İctimai Birliy

48. Elməddin Həsənov - "İnkişafa Doğru" Sosial Araşdırmalar İctimai Birliyi

49. Ruslan İsmayılov - İnsan Hüquqları üzrə Monitorinq və Maarifləndirmə Mərkəzi İctimai Birliyi

50. Şərqiyyə Məmmədova - "Maarifçi Qadınlar" İctimai Birliyi

51. Rəşad Cəfərov - “İnnovasiyaya Doğru” Gənclərə Dəstək İctimai Birliyi

52. Qnyaz Yusifov - “Ailələrə Sosial Dayaq" İctimai Birliyi

53. Cəmilə Kərimova - “Xüsusi Qayğıya Ehtiyacı Olan Uşaqlara Və Onların Ailələrinə Yardım” İctimai Birliyi

54. Yeganə Mirzəyeva - "Cığır" Mmənəvi Dəyərlərin İnkişafına Dəstək İctimai Birliyi

55. Rüfət Mirfeyzullazadə - "Avropa Gənclər Parlamenti - Azərbaycan" İctimai Birliyi

56. Pərviz Mustafayev - "Yeni Gələcək" Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyi

57. Tükəzban Süleymanova - "Öyrədərək Öyrənirik" Gənclərin İntellektual İnkişafına Dəstək İctimai Birliyi

58. Mətanət Zeynalova - "Bizim şəhər" Sumqayıt Sosial-İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyi

59. Kubra Əliyarlı - "Davamlı" İqtisadi və Sosial Maarifləndirmə İctimai Birliyi

60. Elmar Quliyev - Gənclərin İntellektual İnkişafına Yardım İctimai Birliyi

61. Canoğlan İlyasov- "Bir Könüllü" Tələbələrin Əməkdaşlığı İctimai Birliyi

62. Ülviyyə Axundova - "Vətəndaş Cəmiyyətində Debat" İctimai Birliyi

63. Mehman Əliyev - "Müasir Gənclərin İnkişafına Dəstək" İctimai Birliyi

64. Hafiz Səfixanov - Minalar Əleyhinə Azərbaycan Kampaniyası İctimai Birliyi

65. Cavad Qasımov - İstedadlı Əlillər İctimai Birliyi

66. Elçin Quliyev - "Davamlı İnkişafa Doğru" İctimai Birliyi

67. Səbinə Kərimova - Əlilliyi Olan Şəxslərin Sosial Müdafiəsinə və İnteqrasiyasına Dəstək İctimai Birliyi

68. Mehriban Hüseynova - Valideyn Himayəsindən Məhrumolmuş Uşaqlara Dayaq İctimai Birliyi

69. Cəmilə Abdulova - "Eşitmə və Nitq Məhdudiyyətli Şəxslərə Sosial Yardım" İctimai Birliyi

70. Şahin Camalov - “İnsan Hüquqları XXI əsr-Azərbaycan” Fondu

71. Növrəstə Yusifova - “Qarabağ Əlilləri və Veteranları” İctimai Birliyi

72. Fərman Həsənov - "İnam və Ümid" Əlil Uşaqlara Dəstək İctimai Birliyi

73. Telman Dadaşov - Tərəqqi Sosial İnkişaf İctimai Birliyi

74. Zeynəb Hacıyeva - "Çıraq" Uşaq İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyi

75. Kamil Səlimov - "Azadlıqdan Məhrumetmə Yerlərinin Müşahidəsi" İctimai Birliyi

76. Ruhiyyə Məmmədova - "Ahıllara və Tənhalara Dəstək" İctimai Birliyi

77. Füzuli Rzaquliyev - Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları İctimai Birliyi

78. Qərənfil Niftəliyeva - "Sosial Dayaq" İctimai Birliyi

79. Tahir Xudiyev - "Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti" İctimai Birliyi

80. Xədicə Mikayılova - Azərbaycan Əlillər Cəmiyyəti İctimai Birliyi

81. Aynur Əliyeva - "Regional inkişaf Üzrə Maarifləndirmə " İctimai Birliyi

82. Zaur Quliyev - "Beyləqan Gənclərinin Maarifləndirilməsi və Sosial İnkişafı" İctimai Birliyi

83. Mayisə Məmmədova - Azərbaycan Qadınlarının Haqlarını Müdafiə Mərkəzi İctimai Birliyi

84. Rəşad İldırımzadə -Gənclərin Həmrəyliyi İctimai Birliyi

85. Maral Zamanova - 20 Yanvar Şəhid Ailələrinin Hüquqlarının Təmin Olunması İctimai Birliyi

86. Rövşən Ağamalıyev - "Şəhid Ailələrinə Yardım və Hüquqlarının Müdafiəsi" İctimai Birliyi

87. Mətanət Cəfərova - "Əsgər Ailələrinə Dəstək" İctimai Birliyi

88. Gülnarə Səlimova - "Gülsam" Əlillərin Reabilitasiyasi İctimai Birliyi

89. Sərraf Orucov - "Beynəlmiləlçi Əlil Döyüşçülər" Fondu

90. Nəzakət Həsənova - "Şəhid Ailələrinə Maddi və Mənəvi Dəstək" İctimai Birliyi

91. İnşallah Qafarov - “Sosial İslahatlara Dəstək” İctimai Birliyi

92. İlham Məhərrəmov - Arabaçı Əlillər Şəbəkəsi İctimai Birliyi

93. Aynur Memmedova - "Əlilliyi Olan Uşaq və Gənclərin İdmana İnteqrasiyası" İctimai Birliyi

94. Şəlalə Səlimova - SənTək Deyilsən Gənc Əlil Qızlara Yardım İctimai Birliyi

95. Fuad Rzayev - Bakı Müharibə Əlil vəVeteranları İctimai Birliyi

96. Rahib Adıgözəlov - Rahib Xeyriyyə İctimai Birliyi

97. Kübra Babayeva - Azərbaycan Maarifçi Xeyirxah Xanımlar İctimai Birliyi

98. Almaz Zeynalova - Şəhid Ailələrinə Sosial Dəstək İctimai Birliyi

99. Ramiz İsgəndərov - “Sosial-İqtisadi və Ekoloji Tədqiqatlar Mərkəzi” İctimai Birliyi

100. Hicran Əliməmmədova - Dayaq Sosial Maarifləndirmə İctimai Birliyi

101. Sahib Məmmədov - Vətəndaşların Əmək Hüquqlarını Müdafiə Liqası

102. Fərrux Əsgərov - "Cəmiyyətin Davamlı İnkişafına Yardım" İctimai Birliyi

103. Elnarə Məhərrəmova - "Regional Sosial-İqtisadi İnkişaf üzrə Maarifləndirmə" İctimai Birliyi

104. Tofiq Həsənov - Sosial və İqtisadi İnkişafın Tərəfdaşları İctimai Birliyi

105. Dadaş Məmmədov - "Səyahət" Turizmin inkişafına kömək ictima ibirliyi

106. Ziva Hacıyeva -VətəndaşTəşəbbüsləri və İnsanHüquqları İctimai Birliyi

107. Vidadi Quliyev- "Muğandüzü" Sosial İnkişaf İB

108. Kəmalə Məmmədli - "Gənclər Azad Sahibkarlıq Fəaliyyətində" İctimaiBirliyi

109. Abhəyat Abdullayeva - Qadınlar Gələcək Uğrunda

110. İradə Rizazadə- "Vətəndaşların Sosial Rifahı Naminə" İctimai Birliyi

111. Nigar Abdullayeva- "Damla" Aztəminatlı Ailələrə Qayğı İctimai Birliyi

112. Vamiq Babayev - "Şəfəq" Ekoturizm İctimai Birliyi

113. Arzu Rəhimov -Yüksəliş Sosial İnkişafa Kömək İctimai Birliyi

114. Səmyar Abdullayev - Azərbaycan Gözdən Əlillər Cəmiyyəti İctimai Birliyi

115. Müqamət Əliyev - Gənc Vətənpərvərlər Birliyi İctimai Birliyi

116. Tural Quliyev - "Addım" Gəncləri Təşəbbüsünə Dəstək İctimai Birliyi

117. Şahin Hüseynov - "Feniks" Sağlam Həyat Təbliği İctimai Birliyi

118. Şaban Nəsirov - " İctimai İştirakçılığın Dəstəklənməsi " İctimai Birliyi

119. Nicat Nəbiyev - «Gənclərin Təşəbbüsünə və İnkişafına dəstək» ictimai birliyi

120. Vidadi Fətullayev - Miqrasiya sahəsinin inkişafı ictimai birliyi

121. Zaur Orucov - “Zərərli Vərdişlərə Qarşı” ictimai birliyi

122. Afiq Məlikov - “Maarifpərvərlik” Azərbaycan Gənclərinin İctimai Yardım Assosiasiyası ictimai birliyi

123. Fatma Hacıyeva - "Vəfa" sosial problemlərin həllinə dəstək ictima ibirliyi

124. Nərgiz Alıyeva - İctimai Diplomatiya Mərkəzi İctimai Birliyi

125. Məzahir Əfəndiyev -“Narkotiklərə QarşıTəbliğat” İctimai Birliyi

126. Anar Abdulkərimov -"Gənclərə Qayğı" İctimai Birliyi

127. Könül Quliyeva - "Uşaqların Gələcəyi Naminə" İctimai Birliyi

128. Yeganə Sultanova - Azərbaycan Diabet Liqası

129. Bahar Qasımova - "Azərbaycan Qadınları Respublika Cəmiyyəti" İctimai Birliyi

130. Yusifzadə Kənan - "Hərbi Cərrahlar" ictimai birliyi

131. Yazgül Abdıyeva - "Sağlamlığın Qorunması" İctimai Birliyi

132. Bunyatov Şövqi - Əczaçılar Klubu İctimai Birliyi

133. Qasımov Elmar - Azərbaycan Oftalmoloqlar Cəmiyyəti

134. Çingiz Qənizadə - Demokratiya və İnsan Hüquqlari Komitəsi

135. Baxşəliyeva Xoşqədəm - "Leykozlu Uşaqlara Dəstək" ictimai birliyi

136. Səfərov İntiqam - “Qayğı” Uşaq Hüquqlarının Müdafiəsinə Yardım İctimai Birliyi

137. Ziba Nəbiyeva - Inkişafa Doğru QadınTəşəbbüsü ictimai Birliyi

138. Şərifov Nofəl - "AİDS-lə Mübarizə" İctimai Birliyi

139. Abışova Lalə - "Lira" gənc istedadlar İctimai Birliyi

140. Rafiq İsmayılov - Vətəndaş Cəmiyyəti Uğrunda Müstəqil Məsləhət və Yardım Mərkəzi

141. Calal Əmənov - “Tərəqqi” Sosial Tədqiqatlar İctimai Birliyi

142. Yusifbəyli Ramid - Hüquqi Araşdırmalar Mərkəzi

143. Qədirli Şəfəq- “Cəmiyyətin İnkişafında Vətəndaş Məsuliyyəti” İctimai Birliyi

144. Elnur Məmmədov - "Autizm Assosiasiyası" İctimai Birliyi

145. Çiçək Məmmədli -Autizm Defektoloji və Psixoloji Yardım Mərkəzi ictimai Birliyi

146. Vəlibəyov Ramil - Nizami Rayon Sosial-İctimai Maarifləndirmə İctimai Birliyi

147. Elçin Muxtarlı - Sağlamlığa Xidmət İctimai birliyi

148. Əskərov Səlim - "Skalpel" xəstələrə yardım ictimai birliyi

149. Tariyel Məmmədov- " YaradıcıTəşəbbüslər" İctimai Birliyi

150. Aydın Əbilov- "Yeni Yazarlar və Sənətçilər" İctimai Birliyi

151. Nurəddin Mehdiyev - "Bizim Nəsil" Gənclərin Regional İnkişaf Assosiasiyası İctimai Birliyi

152. Elgün Atalıyev- "Azərbaycan Vikimedia Könüllüləri" ictimai birliyi

153. Aytəkin Həsənova- Regionlarda gender bərabərliyinin təbliği

154. Tural Əliyev - Uşaq və Yeniyetmələrə Dəstək İctimai Birliyi

155. Faiq İsmayılov- Azərbaycanın İşğal Olunmuş Ərazilərindəki Tarix və Mədəniyyət Abidələrini MüdafiəTəşkilatı İctima ibirliyi

156. İlqar Əliyev - "Gələcəyin Memarlığına Dəstək" İB

157. Nazim Əhmədli - Skandinaviya Ölkələri ilə Mədəni və Elmi Əlaqələr İctimai Birliyi

158. Məhərrəm Zülfüqarlı- İctimai ProblemlərinTədqiqi Assosiasiyası

159. Qənbər Qurbanov- "Aşıq Şəmşir" Mədəniyyət Ocağı İctimai Birliyi

160. Laləndər Novruzova- "MədəniyyətlərinTəbliği və Xalq Yaradıcılığına Dəstək" ictimai birliyi

161. Fatimət Ağamirzəyeva- "Xalça Dünyası Assosiasiyası" ictimai birliyi

162. Natiq Əhmədov- "Məlahətli Ana" uşaqlara yardım ictimai birliyi

163. Fəxrəddin Hesənzadə - Gənclərü çünTəhsil Mərkəzi

164. Bahar Məmmədova - Regional Əməkdaşlıq və Sosial İnkişaf

165. Xatirə Fərəcova- Mədəni inkişafın təbliği

166. Pərvanə Mustafayeva - "Aşıq Pəri Məclisi" Ozan SənətininTəbliği İctimai Birliyi

167. Qalib Əzizov - Abşeron Gənclərin İnkişafı İctimai Birliyi

168. Hüseyn İbrahimov - “Sosial-Mədəni Dəyişikliklərin Öyrənilməsi” İctimai Birliyi

169. Şahin Alxazov -"Gəncİstedadların İnkişafına Dəstək” İctimai Birliyi

170. Mehriban Vəzir -Azərbaycan Qadınlarının Siyasi Mədəniyyə tMərkəzi İctimai Birliyi

171. Jalə Cəfərova- Milli MədəniyyətinTəbliği İctimai Birliyi

172. İlqar Əliyev - "İşıq" Sosial İqtisadi İnkişafa Kömək İctimai Birliyi

173. Qurban Kərimbəyli - “Gəncliyin Şöləsi” Gənclərin İnkişafı İctimai Birliyi

174. Sona Abdullayeva - “BizimGənclik” İctimai Birliyi

175. Cəvahir Məmmədova - "Məhsəti" Şairlər Məclisi İctimai Birliyi

176. Xoşbəxt Seidova - Gənclərin “Tənhalara dayaq” Ictimai Birliyi

177. Nisə Qasımova - "Mədəniyyət dalğası" yaradıcılığın təşviqi ictimai birliiyi

178. Şahin Rəcəbov - "Azərbaycan Valideyn-Müəllim Assosiasiyası" ictimai birliyi

179. Araz Şamilov - "Tariximizə Sahib Çıxaq" tarixi araşdırmalar və maarifləndirmə ictima ibirliyi

180. Aytən Qasımova - "Mədəni İnkişafa Dəstək" İctimai Birliyi

181. Saleh Bağırov - "İrs - Gənclərin Maarifləndirmə vəTəbliğat Mərkəzi" ictimai birliyi

182. Samir Axundov- "İntellekt" Sərhədsiz Maarifçi Gənclər ictimai birliyi

183. Ədalət Abdullayev - "Azərbaycan Zəfəran İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyası" İctimai Birliyi

184. Ramil Abbasov -Spektr Sosial-İqtisadiAraşdırmalarvəİnkişafİctimaiBirliyi

185. Pərviz İlyasov-Azərbaycan Fermerlər Assosiasiyası

186. Azər Maxsudov -İnnovasiya və Sosial İnkişaf İctimai Birliyi

187. Rüfət Əskərov- "Dəmirağac" Ekoloji İctimai Birliyi

188. Mirintiqam Həsənov - "İdrak" Elmin İnkişafına Dəstək İctimai Birliyi

189. Afər Hacıyev - "AzərbaycanToxumçularAssosiasiyası" İctimaiBirliyi

190. Tələt Məmmədov - Azərbaycan Çəltik İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyası İctimai Birliyi

191. Həsənİsrafilov - "KooperasiyanınİnkişafınaDəstək" İctimaiBirliyi

192. MöhübbəliNağıyev - "Balans" İqtisadiMaarifləndirməİctimaiBirliyi

193. MəhəmmədƏliyev- "Qarabağ" KəndTəsərüfatınınİnkişafınaDəstəkİctimaiBirliyi

194. ƏdilƏdilzadə - "Yeni Həyat-İqtisadiİnkişaf" İctimaiBirliyi

195. SəkinəBabayeva- AzərbaycandaQadınSahibkarlığınınİnkişafıAssosiasiyasıİctimaiBirliyi

196. ZülfiyyəNuriyeva - "Tərtərrayonununsosial, iqtisadivəkəndtəsərrüfatınıninkişafınadəstək" İctimaiBirliyi

197. BədrəddinHəsrətov - AzərbaycanArıçılarAssosiasiyası

198. FərhadQaraşov - "Azərbaycan Nar İstehsalçılarıvəİxracatçılarıAssosiasiyası" İctimaiBirliyi

199. Nazim Agayev - "Uzunomurlulardiyari" EkologiyaveInfrastrukturunbarpasiIctimayiBirliyi

200. FamilBaxışov - "XaçmazKəndTəsərrüfatınınİnkişafınaDəstək" ictimaibirliyi

201. Mirata Ağayev - "Iqtisadi inkişaf avəaqrarlayihələrədəstək" İctimaiBirliyi

202. Namiq Rzayev - EkomedİctimaiBirliyi

203. Elşən Süleymanov - "Keç iTəsərrüfatçıları"İctimai Birliyi

204. Bəylər Qarayev - "Baytarlıq sanitariyası və ətraf mühitin mühafizəsi" İctimai Birliyi

205. Vaqif Əmikişiyev - “GənclikvəMaarifçilik” ictimai birliyi

206. Niyazi Həsənov - Bərəkət İctimai Birliyi

207. Tofiq Əmrahov - Şabran şəhər İcmasının İnkişafıüzrə Təlim və Resurs İctimai Birliyi

208. Novruz Əliyev-Arazheyvandarlıq-südçülük ictimai birliyi

209. Sarvan Cəbrayılzadə - "AqrarİnkişafKönüllüləri" təşkilatı ictimai birliyi

210. Hacı əhməd Həsənov - “Faiq” kənd təsərrüfatı məhsulları istehsalçılarının ictimai birliyi

211. Nəsirəddin Kərəmov - "Aran" Ekoloji Maarifləndirmə İctimaiBirliyi

212. Ramiz Cürənov - “Rəvan” GəncliyəDəstəkİctimaiBirliyi

213. Azad Əliyev - Sosial-İqtisadi Araşdırmalar İctimaiBirliyi

214. Şəlalə Babayeva - “Qəbələ rayonunda təbiətin mühafizəsinə kömək” ictimaibirliyi

215. Rəhman Səfərov-"Goranboyun Sosial-İqtisadi İnkişafı Naminə" İctimaiBirliyi

216. Elçin Nəsirli- Beynəlxalq - Sənaye, Mənəvivə MədəniTərəqqinaminəTəşkilat (Beynəlxalq - SMMTT (OİSCA) - İnternational

217. Qorxmaz İbrahimli -Biosfer İctimai Birliyi

218. Şəlalə Bəşirova- "Etimad-uşaq və gənclərə psixolojidayaq" ictimaibirliyi

219. KənanTağızadə - "İNKİŞAF" YERLİ ÖZÜNÜİDARƏETMƏNİN TƏŞVİQİ İCTİMAİ BİRLİYİ

220. İradəHəsənova - "SəmavəEko" Sosial İqtisadi İnkişafa Yardımİ ctimai Birliyi

221. AğanənəSadıxova - "Ülvi" aztəminatlılara dəstək ictimaibirliyi

222. Adil Adilov - Regional İnkişafa Yardım İctimaiBirliyi

223. ÇingizNəzərov -"Eko-TES" Ekoloji Tədqiqatlar və Maarifçilik ictimaibirliyi

224. ElmirƏbilov - "SağlamDüşüncə" GənclərTəşkilatı İctimaiBirliyi

225. HəmidQasımov - Azərbaycan Tələbələri İctimaiBirliyi

226. VüqarCəfərov - “Bələdiyyələrin fəaliyyətinin təbliği” İB

227. Həsənov Sadiq- Sağlam həyatadoğru" Ekoloji İctimaiBirliyi

228. SevilYüzbaşeva -Eko Aləm İctimai Birliyi

229. EyyubHüseynov -"Azad İstehlakçılar" İctimaiBirliyi

230. Musa Muradlı- Ekoloj İnformasiya İctimaiBirliyi

231. SəlimBalayev-"Ekoloq-2010" Ekoloji Maarifləndirmə İctimaiBirliyi

232. KönülAğayeva -Rəqəmsal İnkişaf İctimaiBirliyi

233. ŞəhlaNağıyeva - "SönməzMəşəl" Mədəni Əlaqələr İctimaiBirliyi

234. CavidHüseynli - AvrasiyaHüquqşünaslarAssosiasiyası İctimiBirliyi

235. RüstəmMəlikov - "Ana Kür " ekoloji problemlərin öyrənilməsinə kömək ictimaibirliyi.

236. GülnarQədirova - “Qəbələ-sağlammühit” İctimaiBirliyi

237. Yaqub Babayev - "Turan" VətəndaşCəmiyyətinəYardımictimaibirliyi

238. QəmzəYusubova - EkolojiMaarifçilikvəMonitorinqİctimaiBirliyi

239. İlkinAğayev - QloballaşanDünyayaİnteqrasiyaİctimaiBirliyi

240. Sevil Isayeva - EkoleksEkolijiHüquqMərkəziİctimaiBirliyi

241. AnarƏliyev-"Sosialvəiqtisadirifahayardım" İçtimaiBirlik

242. ƏtrabəMəmmədova -MüharibədənZərərÇəkmişAilələrəDəstəkİctimaiBirliyi

243. ƏbilZeynalov “MəcburiKöçkünMüharibəVeteranlarınaDəstək“ İctimaiBirliyi

244. OktaySadıqov- QaçqınvəDeportasiyaolunmuşlaraDayaqİctimaiBirliyi

245. HacıAbdulla -ZəngəzurCəmiyyətləriİctimaiBirliyi

246. TalehƏliyev - VətəndaşİştirakçılığınınTəşviqinəDəstəkİctimaiBirliyi

247. EsmiraOrucova - "HəsrətYolu" ƏsirvəGirovlaraKöməkİctimaiBirliyi

248. RafirTəhməzov - "Himayədar" tənhavəvalideynhimayəsinəehtiyacıolanlaraköməkictimaibirliyi

249. Leyla Məmməd - "SosialRifah" qaçqınvəməcburiköçkünlərictimaibirliyi

250. ÜlviyyəMıkayılova - “QaçqınvəMəcburiKöçkünQadınlarınİnkişafMərkəzi” İctimaiBirliyi

251. MəmmədhəsənHəsənov - Mina QurbanlarınınSosial-İqtisadiProbelmlərininHəllinəKöməkictimaiyibirliyi

252. TeymurMirzəyev-"Region İcmalarınınİnkişafınavəYoxsulluğunAzaldılmasınaDəstək" İctimaiBirliyi

253. İlqarİsgəndərov- "İnkişafaDoğru" RegionlarınSosialİqtisadiİnkişafınaDəstəkİctimaiBirliyi

254. ElşadHəsənov- QarabağMüharibəVeteranlarınaYardım İ.B

255. TahirəNağıyeva - “Loğman” QaçqınlaraDayaqMərkəziİctimaiBirliyi

256. ZərifəHəmzəyeva -MəcburiKöçkünQadınlarİctimaibirliyi

257. CavidŞahverdiyev- AzərbaycanDemokratikİslahatlarınİnkişafıMərkəziİctimaiBirliyi

258. ƏvəzRüstəmov- "Ruh" JurnalistlərinMüdafiəsiictimaibirliyi

259. Niyaz Niftiyev - “Kamillik” VətəndaşlarınHüquqiMaarifləndirilməsiİctimaiBirliyi

260. NəsrullaNurullayev - AhılZiyalılaraQayğıİctimaiBirliyi

261. Murad Qəribli-" SağlamYaşa" GənclərinMaarifləndirilməsiİctimaiBirliyi

262. Mehdi Niyazi- VətəndaşCəmiyyətiUğrundaQadınlarAlyansı

263. QasımHəsənov- SosialTərəqqininDəstəklənməsiİctimaiBirliyi

264. ƏliCəfərov- Demokratiyanınvə Milli DəyərlərinTəbliğiİctimaiBirliyi

265. FamilHacıyev- AzərbaycanƏlilZiyalılarİçtimaiBirliyi

266. GünayHüseyn- DemokratiyavəQadınTəşəbbüsləriİctimaiBirliyi

267. Ahmet Tecim - "GəncliyəYardım" Fondu

268. ZamiqMənafov - “Region GənclərininİnkişafınaTöhfə” İctimaiBirliyi

269. AnarMəcidzadə - "Gələcəkvəİnkişaf" gənclərİctimaiBirliyi

270. ElçinÇobanzadə - GənclərinMədəniyyətlərarasıƏməkdaşlıqLiqası

271. Sahil Hüseynzadə - “BiləsuvarYeniyetməvəGəncləri” İctimaiBirliyi

272. ArzuHəsənova - ŞəmkirQadınResursMərkəzi İB

273. ŞahinQədirov – “Zirvə” mədəniyyətvəincəsənətictimaibirliyi

274. Elman Əhmədov - "Azəri Tat MədəniyyətMərkəzi" İctimaiBirliyi

275. DinaraBayramlı - "SAF HəyatNaminə" GənclərİctimaiBirliyi

276. VasifSadıqlı - Din vəDemokratiyaMərkəziİctimaiBirliyi

277. SevincCəfərova- "Dəyər" MənəviİrsinTəbliğiİctimaiBirliyi

278. İmaməddinQuliyev - “GənclərinDostluqŞəbəkəsi” İctimaiBirliyi

279. SəlimQəni - "Milli-mənəvidəyərlərintəbliği" ictimaibirliyi

280. Elvin Talışınski - "Elin Səsi" milli-mənəvidəyərlərimizinqorunmasıictimaibirliyi

281. RasimQuliyev - ResursAnalitikİnformasiyaMərkəziİctimaiBirliyi

282. ElşənMusayev - "İnnovativİdeyavəTəşəbbüslər" ictimaibirliyi

283. GülqədəmMirzəzadə -"Neftçaladaqadınlarınsosialinkişafınadəstək" ictimaibirliyi

284. EsmiraRəhimova - "AilələrəSosialDəstək" ictimaibirliyi

285. ŞəhlaBabayeva -"SabirabaddaQadınlarınSosialİnkişafınaDəstək" İctimaiBirliyi

286. TəranəMəmmədova -PsixolojiXidmətvəTədqiqatlarMərkəziİctimaiBirliyi

287. FüzuliƏsədov -RadioaktivŞüalanmadanZərərçəkmişlərinMüdafiəsiİctimaiBirliyi

288. TamellaMirzəyeva - "ZaqataladaQadınlarınsosialinkişafınadəstək" İctimaiBirliyi

289. NatəvanƏzizova -"BİLƏSUVARDA QADINLARIN SOSİAL İNKİŞAFINA DƏSTƏK" İCTİMAİ BİRLİYİ

290. RüfətRəhimov - DuyğuSosialReabilitasiyaİctimaiBirliyi

291. Kamil Həmidov - "Addım" GənclərinİnkişafMərkəziictimaibirliyi

292. RəhiləTeymurova - "Şahdağ" xeyriyyəictimaibirliyi

293. Kubra Məmmədova - Regional QadınTəşəbbüsləriİctimaiBirliyi

294. MəleykəƏlizadə - Gəncə Regional QadınMərkəzi

295. AyişəƏhmədova - “QadınHaqlarıvə Gender Bərabərliyi” İctimaibirliyi

296. GünelMürsəlli - "DünyəviliyinvəMaarifpərvərliyinTəbliğinəDəstək" İctimaiBirliyi

297. MətanətQuliyeva - ƏngəlsizDüşüncəsosialİnkişafayardımictimaibirliyi

298. MəryəmMəcidova - AzərbaycanRespublikasıGənclərTəşkilatları Milli Şurası

299. MüşfiqƏləsgərli - MediadaİnnovativTəşəbbüslərəDəstəkİctimaiBirliyi

300. TamamCəfərova- UniversitetTəhsilliQadınlarictimaibirliyi

301. SəriyyəCəfərova - ErməniTəcavüzününTanıdılmasıİctimaiBirliyi

302. ŞəkərxanımƏliyeva - "Gender Bərabərliyi" İctimaiBirliyi

303. Lamiyə İsayeva - "KimsəsizUşaqlarınSosialMüdafiəsi" ictimaibirliyi

304. AynurZülfüqarova -Qadınvəuşaqlarıninnovativmaarifləndirilməsinədəstək

305. AygünCəfərova - "UşaqvəGənclərinİnkişafınaDəstək" İctimaiBirliyi

306. İndira Şəmsivari -TərəqqiSosialİqtisadiAraşdırmalarİctimaiBirlyi

307. SəltənətQocamanlı - İnsanHüquqlarıvəQanunçuluğunMüdafiəsiİctimaiBirliyi

308. PərvanəRəcəbova - "KəndQadınlarınaQayğı" İctimaiBirliyi

309. NuranəKərimova - "ƏdalətvəİnkişafNaminə" UşaqvəGənclərəDəstəkictimaibirliyi

310. TəranəƏhməd -kimsəsizvəaztəminatlıailələrinuşaqlarınasosial-mənəvidəstəkictimaibirliyi

311. SeymurVerdizadə - "İnfototex" GənclikvəMaarifçilikİctimaiBirlyi

312. AynurQuliyeva - "QadınKonsensusMərkəzi" İctimaiBirliyi

313. QafqazDəmirov -SüleymanRəhimovadınaQubadlı rayon ədəbiictimaibirliyi

314. GünelQəmbərova - "Könülevi" AztəminatlıAilələrəYardımİctimaiBirliyi

315. XURAMAN AĞAYEVA -"SosiolojiQruplarınPsixolojiReabilitasiyası" İctimaiBirliyi

316. XatirəƏliyeva - "Milli düşüncə" milli-mənəvidəyərlərintəbliğiictimaibirliyi

317. FidanAbbaslı - "ÜmidimSənsən" sosialinkişafayardımictimaibirliyi

318. ŞərqiyəDadaşova - Regional Gender MərkəziİctimaiBirliyi

319. SevilAllahverdiyeva - "QadınProblemlərininTədqiqatlarıMərkəzi" İctimaiBirliyi

320. FəridəMəmmədova - "Ana vəUşaqSağlamlıqMərkəzi" İçtimaiBirliyi

321. BəxtiyarƏliyev - BeynəlxalqHüquqAssosiasiyasıİctimaiBirliyi

322. MərhəmətƏsgərova - DemokratikİslahatlarvəHüquqİctimaiBirliyi

323. DünyaxanımƏliyeva - "Dünya" Ana vəUşaqlarİctimaiBirliyi

324. GülnarəŞəbiyeva - "Ailə" SosialAraşdırmalarİctimaiBirliyi

325. FəridəƏliyeva - “Cəzaçəkmişqadınlarıncəmiyyətəqayıdışı” İctimaiBirliyi

326. ƏlimusaƏliyev - "Muğan" inkişafayardımictimaibirliyi

327. KəklikCəfərova - “KəndQadınlarınınProblemlərininHəllinəDayaq” İctimaiBirliyi

328. RuhangizHüseynova - QadınlarArasındaHəmrəylikİctimaiBirliyi

329. PərvinMəmmədova - AzərbaycanRespublikası “Qadınvəİnkişaf” Mərkəzi

330. NigarMənsimova - ÜmidYeriXeyriyyəCəmiyyətiİctimaiBirliyi

331. ElnurQuliyev - "El Qayğısı" ValideyinHimayəsindənMəhrumOlmuşUşaqlaraYardımİctimaiBirliyi

332. Elmira Məhəddinli - "BeynəlxalqHumanistikaİnstitutu" ictimaibirliyi

333. FikrətXəlilov-YoluxucuXəstəliklərləMübarizə İB

334. XəlilSüleymanov - "Şəfa" psixoloji-sosialyardımİctimaiBirliyi

335. ÜlviyyəAbdullayeva- İnkişafaDoğruİnteqrasiya

336. RəsmiyyəAbdullayeva - "TürkdilliDövlətlərinİqtisadçıları" İctimaiBirliyi

337. Sveta Rəfiyeva- PediatrikKardiologiyavəRevmatologiyaİctimaiBirliyi

338. XuramanMirzazədə -SağlamGələcəkNaminə” İctimaiBirliyi

339. ÜlviƏliyev - “Azad İqtisadiyyatınİnkişafınaYardımMərkəzi” İB

340. ZahirMəlikli - ZəkaZiyalılarMəclisiİctimaiBirliyi

341. Sadiq Həmzəyev -"SağlamlıqNaminəHumanitarTəbabət" ictimaibirliyi

342. Ruslan Xəlilov - "JurnalistTəşəbbüslərininTəşviqi" İctimaiBirliyi

343. RahiləMehtiyeva - "Sosial - İqtisadivəEkolojiİnkişaf" İctimaiBirliyi

344. HəsənHəsənli - “MüasirGənclərŞəbəkəsi” İctimaiBirliyi

345. MinarəXəlilova - "Nurlu Sabah" GənclərəQayğıictimaibirliyi

346. GərayƏlibəyov-"MədəniİnkişafMərkəzi" İctimaiBirliyi

347. BüllurMəmmədova - "Mədəniyyətinvə Milli ƏnənələrinTəbliği" İctimaiBirliyi

348. MəhsimMəhsimov - Regional MedianınİnkişafınayardımİctimaiBirliyi

349. ŞəmistanƏlizamanlı- "VətənpərvərliyinTəbliğinəDəstək" İctimaiBirliyi

350. AfətAlışova - "Kitab YayımıİşininİnkişafınaDəstək"İctimaiBirliyi

351. Hasil Tağıyev - "Qayıdış" İctimaiBirliyi

352. TelmanQasımov- “ElmiAraşdırmalar” İctimaiBirliyi

353. SolmazƏmirova - "Aydınlığadoğru" milli-mənəvidəyərlərinqorunmasıİctimaiBirliyi

354. Əjdərİsmayılov-TuranAraşdırmaMərkəzi

355. ZərifəƏsgərova- "VətənUğrundaŞəhidAilələrivə Milli Qəhrəmanlar" ictimaibirliyi

356. AynurNəsirova - "İnnovativ Media" JurnalistlərinPeşəkarlığınınArtırılmasınaDəstəkİctimaiBirliyi

357. FizuliKərimov -VətəndaşCəmiyyətiNaminəMaarifləndirməİctimaiBirliyi

358. ElçinMirzəbəyli - "BakıNatiqlikMəktəbi" İctimaiBirliyi

359. NəsimanYaqublu -TarixvəMətbuatAraşdırmalarınaDəstək

360. Ayaz Mirzəyev - AzərbaycanJurnalistlərŞəbəkəsiİctimaiBirliyi

361. ƏvəzHəsənov - HumanitarTədqiqatlarİctimaiBirliyi

362. Adil Nəsibov - "BəhramNəsibovYaradıcılığınınTəbliği" İctimaiBirliyi

363. Ramiz Məmmədov- "Sudan İstifadəsahəsindəMütəxəssislər" İctimaiBirliyi

364. Radə Abbas - MüharibəVeteranıQadınlarınaSosialYardımİctimaiBirliyi

365. ƏliHəsənov- “ƏhalininMaarifləndirilməsinəMütəxəssislərinDəstəyi” İctimaiBirliyi

366. TahirəMəmmədova- "Azərbaycan-İraq MədəniƏlaqələr" İctimaiBirliyi

367. KönülMuxtarova- “Milli DəyərlərinQorunması” İctimaiBirliyi

368. AynurəHüseynova- "AntinarkomaniyaSahəsindəGənclərinTəşəbbüsü" İctimaiBirliyi

369. AnarXəlilov- "SağlamİnkişafvəMaarifləndirmə" ictimaibirliyi

370. MübarizƏsgərov-Obyektiv milli dəyərlərintəbliğinədəstəkictimaibirliyi

371. GünxanƏhmədli - Sosial-İqtisadiTəşəbbüslərəDəstək

372. Elvin Mustafazadə - "PARLAQ GƏLƏCƏK" SOSİAL PROBLEMLƏRİN HƏLLİNƏ KÖMƏK İCTİMAİ BİRLİYİ

373. VüqarMəmmədzadə - "SOSİAL-İNKİŞAF İNSTİTUTU" İctimaiBirliyi

374. TurqutAbbasbəyli - “Rezonans” GənclərinİctimaiBirliyi.

375. ŞəlaləHəsənova - “İctimaiyyətləƏlaqələrinİnkişafınaKömək” İctimaiBirliyi

376. Amil Rüstəmov - GənclərİnkişafNaminəİctimaiBirliyi

377. AnarAslanov - GənclərinSosialProblemlərininHəllinəKöməkİctimaiBirliyi

378. ƏhmədAbbasbəyli - "CəmiyyətinvəVətəndaşMünasibətlərininİnkişafı" İctimaiBirliyi

379. MirhəsənSeyidov - "İRƏLİ" İctimaiBirliyi

380. SəadətBənənyarlı - "BeynəlxalqİnsanHüquqlarıCəmiyyətiAzərbaycan Milli Bölməsi" ictimaibirliyi

381. Novella Cəfərova - D.ƏliyevaadinaAzərbaycanQadinlarınınHüquqlarınınMüdafiəCəmiyyətiİctimaiBirliyi

382. ElməddinMuradov - “JurnalistikavəİnkişafMərkəzi” İctimaiBirliyi

383. İmaməddinQuliyev - AzərbaycanKönüllülərİctimaiBirliyi

384. YusifŞıxlarov- Azərbaycan-İsrailGənclərininDostluqCəmiyyəti

385. Zahid Adıgözəlov - “VətəndaşCəmiyyətininİnkişafınaDəstək” GənclərİctimaiBirliyi

386. TurqayHəsənəliyev -SağlamGəncliyəDoğruİctimaiBirliyi

387. NamiqNəcəfov- OriqamiUşaqvəYeniyetmələrİctimaiBirliyi

388. VasifMusayev - “Kəndlərinİnkişafı” UşaqvəGənclərictimaibirliyi

389. XalidRəcəbli- "GənclərinİnkişafvəTərəqqisinəDəstək"İctimaiBirliyi

390. MirzəyevVüsal - Aqroeko-KonsaltinqMərkəzi

391. RasimMəmmədov - "SabitlikvəİnkişafMərkəzi" İctimaiBirliyi

392. İlhaməQurbanova - AiləvəƏtrafMühitİctimaiBirliyi

393. AytənSəmədzadə - AR İqtisadçılarİttifaqı İB (Aİİ)

394. Camal Məmmədov - “BilikvəMaarifçiliyinİnkişafı” İctimaiBirliyi

395. Qadir İbrahimli - “Güzəran” SosialAraşdırmalarİctimaiBirliyi

396. SənanYəhya - “MarketinqFəaliyyətininİnkişafınaDəstək” İctimaiBirliyi

397. RaqibƏliyev - "Saatlı" Sosialinkişafayardimictimaibirliyi

398. FəridMəlikov - İqtisadivəSosialTəşəbbüslərdəTərəfdaşlıqİctimaiBirliyi

399. ElxanƏləsgərov - "BakıŞəbəkəsi" araşdırmalarvətəhlilictimaibirliyi

400. SəyavuşQasımov -İnnovasiyalaravəİnkişafaDəstəkİctimaBirliyi

401. Elmira Mehdiyeva - “Yeni Fikir ” JurnalistHəmrəyliyiİctimaiBirliyi

402. YadigarMəmmədli -AzərbaycanDemokratikJurnalistlərLiqasıİctimaiBirliyi

403. SüleymanQasımov - MədəniİnkişafvəDialoqİctimaiBirliyi

404. FidanMaxsudova - MüasirQadınvəCəmiyyətİctimaiBirliyi

405. ZiyaBağırov -DünyayaPəncərəBiləsuvarGəncləriİctimaiBirliyi

406. MuxtarImanov - "Folklorçular" İctimaiBirliyi

407. RövşənBağırov- "GənclərinSosialİnkişafınaDəstək" İctimaiBirliyi

408. AynurəXuduyeva- "ŞəfqətNuru" kimsəsizlərəyardımxeyriyyəictimaibirliyi

409. GülbaharƏliyeva- "Mədəniirsvəmultikulturalinkişaf" maarifləndirməictimaibirliyi

410. Nail Şükürov- “Üfüq” GənclərinİnkişafıNaminəİctimaiBirliyi

411. İsmayılRəhimov - AzərbaycandayaşayanAxısxaTürkləri "Vətən" İctimaiBirliyi

412. Xalid Kazımov- RegionalİnsanHüquqlarıvə Media MərkəziİctimaiBirliyi

413. Mayis Əliyev - SosialHüquqlarınAraşdırılması

414. Dadaş Quliyev - VətənFədailərininHüquqlarınınMüdafiəsiictimaibirliyi

415. Səməd Vəkilov - "MüvəkkilHüquqMərkəzi" İctimiBirliyi

416. Xanoğlan Əhmədov - Media vəMülkiCəmiyyətİctimaiBirliyi

417. Hafiz Həsənov - "Hüquqvəİnkişaf" İctimaiBirliyi

418. MübarizLaçınov - «Sivilizasiya» MonitorinqvəAraşdırmalarİctimaıBirliyi

419. NigarAxundova - "AvropaHüquqşünasTələbələrAssosiasiyası - Bakı" İctimaiBirliyi

420. Ramilİskəndərli - "HüquqiTəhlilvəAraşdırmalar" İctimaiBirliyi

421. Mirəli Hüseynov -DemokratiyanıÖyrənməİctimaiBirliyi

422. Xanım Əhmədzadə - "HüquqşünasQadınlarAssosiasiyası" İctimaiBirliyi

423. Fərhad Vəliyev - GəncHüquqşünaslarİctimaiBirliyi

424. Göyüşlü Mübariz - "Müasirİnkişaf" İctimaiBirliyi

425. Elşən Nağıyev - "VətəndaşTəşəbbüslərivəİctimaiMaarifləndirmə" ictimaibirliyi

426. Səməd Hətəmov -DoğmaYurdaQayıdışİctimaiBirliyi

427. Naibə Behbudova - "Qürur" ŞəhidAilələriXeyriyyəİctimaiBirliyi

428. Şəbnəm Dadaşova - QadınvəCəmiyyətVətəndaşMaarifçiliyiİctimaiBirliyi

429. Ramin Mahmudov- “Yurd” GənclərinİntellektualİnkişafınaDəstək İB

430. ƏşrəfƏhmədov - "İnnovativTəşəbbüslər" sosialvəiqtisadiinişafayardımictimaibirliyi

431. Ceyhun Musayev - JURNALİST EKSPERT MƏRKƏZİ

432. Vəfa Xəlilli - “GəncliyəDəstək” İctimaiBirlik

433. ElçinHüseynov - "AzərbaycanYazarlarKlubu" İctimaiBirliyi

434. SeymurƏzəmmədov - "Sosialİnkişafda Yeni Mərhələ" ictimaibirliyi

435. ZülfüqarƏləsgərov -Beynəlxalq Liberal MaarifçilikMərkəziİctimaiBirliyi

436. TuralKərimov - “İşıqlıGələcək” GənclərİctimaiBirliyi

437. SəbinəCabarova - "ASAN Könüllüləri" GənclərTəşkilatıİctimaiBirliyi

438. MikayılHesenli -GəncNəslinMaarifləndirilməsiİctimaiBirliyi

439. QalibəBudaqova - Azərbaycan Milli QəhrəmanAilələrininSosialMüdafiəsi

440. NəsimiHəsənov - " DünyaAzərbaycanlılarınınVətənpərvərlər" ictimaibirliyi

441. TofiqAğahüseynov - AzərbaycanRespublikasıMüharibə, ƏməkvəSilahlıQüvvələrVeteranlarıTəşkilatı

442. ƏzizağaQənizadə - MüharibəVeteranlarıvəBeynəlmiləlçiHərbçilərİctimaiBirliyi

443. ŞamilSüleymanov - "Alyans" AzərbaycanXüsusiXidmətOrqanlarıVeteranlarınınİctimaiBirliyi

444. TofiqƏlizadə - "DünyaAzərbaycanlılarınHəmrəyliyinəDəstək" ictimaibirliyi

445. Sultan Əzimzadə - "20 Yanvar" İctimaiBirliyi

446. ƏliMirzəyev - "Sağlammühit" gənclərininkişafınaköməkictimaibirliyi

447. ƏlisafaMehdiyev - "DincDünya" AraşdırmaMərkəziİctimaiBirliyi

448. LeyliQuliyeva - QloballaşanAzərbaycanSivilİnkişafMərkəziİctimaiBirliyi

449. AzərƏliyev - “GəncliyinTəşəbbüsü”maarifləndirməictimaibirliyi

450. Emil Gülmuradov - "MiqrasiyaKönüllüsü"İctimaiBirliyi

451. VüqarSultanov - "LənkəranPeşəkarİdmanKlubu" ictimaibirliyi

452. YavərRufullayev - "AzərbaycanTəfəkkürGənclərAssosiasiyası" ictimaibirliyi

453. EminHəsənli - TərxisOlunmuşHərbçilərinGəncləriMaarifləndirməİctimaiBirliyi

454. ƏkrəmBəydəmirli -SosialRifahvəTədqiqatlarİctimaiBirliyi

455. İlahəİsrafilova - MədəniƏlaqələrinİnkişafınaDəstəkİctimaiBirliyi

456. MariyaHüseynova - “Azərbaycan-BolqarıstanDostluğununİnkişafınaYardım” İctimaiBirliyi

457. Ayaz Məmmədov - "Azərbaycan Yeni NəsilHüquqşünaslarAssosiasiyası" İctimaiBirliyi

458. Akif Nağı -QarabağAzadlıqTəşkilatıİctimaiBirliyi

459. FəridəVəliyeva - MiqrasiyaProseslərininTədqiqiictimaibirliyi

460. Yasin Kərimov - "İntellekt" elmi-texnikiinkişafadəstəkİctimaiBirliyi

461. HatəmCabbarlı -AvrasiyaTəhlükəsizlikvəStratejiAraşdırmalarMərkəzi İB.

462. HeyranMəmmədova -İnsanHüquqlarıüzrəTəlimvəTədqiqatİctimaiBirliyi

463. BəstiNəsibova - "GələcəyəBaxış" AvropayaİnteqrasiyaİctimaiBirliyi

464. Mehri Xanbabayeva - AzərbaycanTarixçiləriİctimaiBirliyi

465. ŞəhlaYusifova- "AzərbaycanAləmi" MədəniyyətMərkəziİctimaiBirliyi

466. HəsənQarayev-Qloballaşmavə Milli HəmrəylikİctimaiBirliyi

467. RufizQonaqov - BeynəlxalqMünasibətlərinAraşdırılmasıMərkəzi

468. VÜQAR ƏHMƏDOV - Azərbaycan-Amerika GəncləriİctimaiBirliyi

469. TənziləRüstəmxanlı-AzəriTürkQadinlarBirliyi

470. ElxanSüleymanov-"AzərbaycandaVətəndaşCəmiyyətininİnkişafınaYardımAssosiasiyası" IctimaiBirliyi

471. Emil Hüseynli- "Düşüncə" GənclərinİnkişafınaDəstək" İctimaiBirliyi

472. Aqil Fərəcov- "Qızılbaş" GəncləriMaarifləndirməİctimaiBirliyi

473. TamaşaQuliyeva -ÜçüncüSektorictimaibirliyi

474. TuralGəncəliyev - "AzərbaycanRespublikasıDağlıqQarabağBölgəsininAzərbaycanlıİcması"

475. ElşadEyvazov - TərəfsizJurnalistlərİctimaiBirliyi

476. MəqsədSarıyev - "YeniSi" ədəbiyyatvəMədəniyyəttəzahürləriMərkəziictimaiBirliyi

477. SiyavuşƏmirov- "ULUS" FəxriÖdüllər Fondu

478. ArazAslanlı- QafqazBeynəlxalqMünasibətlərvəStratejiAraşdırmalarMərkəzi (QAFSAM)

479. QafarMehdiyev - MüstəqilAraşdırmaçıJurnalistlərLiqasıİctimaiBirliyi

480. Kamran İsmayılov- "Savalan" Tarixiaraşdırmalarictimaibirliyi

481. ƏsmayəCavadova - "Vəfa" ZiyalıQadınlarİctimaiBirliyi

482. İlahəƏliyeva - "ZiyalıOcağı" İctimaiBirliyi

483. BəyimxanımVerdiyeva - “Xan Şuşinski” Fondu

484. İlqarOrucov - "AzərbaycanGənc Alim, Aspirant vəMagistrlərCəmiyyəti" İctimaiBirliyi

485. EldənizSalmanov -TürkdilliDövlətlərləDostluqvəMədəniƏlaqələrCəmiyyəti

486. FazilAbbasov - “İslam ƏməkdaşlığıTəşkilatınaüzvDövlətləriJurnalistləriAssosiasiyası” İctimaiBirliyi

487. Vahid Abbasov - Aztəminatlıəlil, şəhidvəmüharibəveteranlarıasilələrinəkömək

488. Elman Aslanov -QüdrətliAzərbaycanNaminəİctimaiBirliyi

489. SəbuhiAbbasov - Azərbaycan-SlavyanGəncləriAssosiasiyasıİctimaiBirliyi

490. İlham İsmayılov -AzərbaycanlılarınvədigərTürkdilliXalqlarınƏməkdaşlıqMərkəziİctimaiBirliyi

491. RozaAy - “ƏsgərAiləsiCəmiyyəti" VətənpərvərliyinTəbliğiİctimaiBirliyi

492. ArzuHüseyn - Təkamülvəİnteqrasiyabeynəlxalqictimaibirliyi

493. RamilAbbasov -SpektrSosial-İqtisadiAraşdırmalarvəİnkişafİctimaiBirliyi

494. Akif Kərimov - “Kür - Xəzər” XeyriyyəİctimaiBirliyi

495. ASİF ƏSGƏRLİ -AzərbaycanDemokratikTələbəGənclərTəşkilatı

496. CəsarətHüseyznadə -"İnformasiyaTəşəbbüslərinəDəstək" İctimaiBirliyi

497. ÇingizDadaşov -DemokratikİnkişafınTəşviqiİctimaiBirliyiDemokratikİslahatçıGənclərİctimaiBirliyi

498. VüsaləHüseynli -DemokratikİslahatçıGənclərİctimaiBirliyi

499. Zaur İbrahimov - "Prioritet" SosialİqtiasdiAraşdırmalarMərkəzi

500. VugarHüseynov -İctimaiMaraqlarNaminəVətəndaşTəşəbbüsüİctimaiBirliyi

501. LamiyəKərimova -PsixososialReabilitasiyavəİnkişafİctimaiBirliyi

502. Ha
Oxunma sayı: 1519

Bizim Telegram səhifəmizi izləyin